سئوالات متداول

 1. برای پرورش اسپیرولینا در منزل چقدر باید هزینه کنم؟

  برای شروع بیزنس پرورش اسپیرولینا در محیط خانگی یا کارگاهی کوچک، به دو آکواریوم بزرگ ۵۰۰ لیتری (با ابعاد ۲۵۰ در ۴۰ در ۵۰ سانتی متر) برای رشد و نگهداری اسپیرولینا، یک آکواریوم کوچک ۲۰۰ لیتری، پمپ هوا، هیتر آکواریوم، کاغذ pH، شوری سنج، پارچه برداشت، استوک (اسپیرولینای زنده) و محیط کشت (غذای اسپیرولینا) نیاز است. هزینه تهیه این تجهیزات با نرخ امروز بازار، تقریبا ۶ میلیون تومان می باشد.

 2. درآمد پرورش اسپیرولینا در منزل چقدر است؟

  از هر آکواریوم ۱۰۰۰ لیتری، به طور متوسط روزانه ۴۰ گرم یا به عبارتی حداقل یک کیلوگرم پودر اسپیرولینا در ماه به دست می آید. بر حسب نرخ امروز بازار، قیمت فروش هر کیلوگرم پودر اسپیرولینا بین “۵۰۰ هزار تومان” تا “یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان” متغیر است.

 3. برای پرورش اسپیرولینا در منزل به چه فضایی نیاز دارم؟

  برای هر آکواریوم ۵۰۰ لیتری (با ابعاد ۲۵۰ در ۴۰ در ۵۰ سانتی متر) تقریبا ۴ متر مربع فضا لازم است. بهترین مکان منزل برای پرورش اسپیرولینا، پشت پنجره ای آفتاب گیر (ترجیحا رو به جنوب) می باشد.

 4. برای فروش اسپیرولینا به چه مجوزهایی نیاز دارم؟

  در صورتی که در قالب مشاغل خانگی مشغول به فعالیت پرورش اسپیرولینا باشید، اخذ مجوز مشاغل خانگی برای فروش اسپیرولینا کفایت می کند. برای کارگاه های تولیدی و مراکز صنعتی پرورش اسپیرولینا، اخذ پروانه تأسیس و بهره برداری از مراجع ذیصلاح نیاز است.

 5. اسپیرولینای تولید شده را کجا بفروشم؟

  مراکز زیبایی از اسپیرولینا برای تهیه ماسک صورت استفاده می کنند و مشتری شما خواهند بود. آبمیوه فروشی ها از اسپیرولینا در آبمیوه ها و شیک های پروتئینه ویتامینه استفاده می کنند. آکواریوم داران و فروشندگان ماهیان آکواریومی از اسپیرولینا بعنوان یک غذای ایده آل برای آبزیان بهره می برند. مصرف مستقیم اسپیرولینا در غذا و یا به صورت خمیر، پودر و قرص نیز متداول است.

 6. آیا اسپیرولینای تولیدی من را میخرید؟

  در صورتی که اسپیرو مرکز پرورش اسپیرولینای شما (خانگی یا صنعتی) را راه اندازی کرده باشد و مجوزهای لازم برای فروش اسپیرولینا را دریافت کرده باشید، اسپیرو در فروش اسپیرولینای شما با شما همکاری می کند. به این صورت که یا خود اسپیرو محصول را از شما خریداری می نماید و یا با مشارکت در فروش، محصول شما را تحت لیسانس خود عرضه می نماید.

 7. شروع تولید صنعتی اسپیرولینا چقدر سرمایه لازم دارد؟

  تولید صنعتی اسپیرولینا در فضای باز و یا گلخانه ای امکان پذیر است و هر کدام میتوانند از سیستم های مختلف پرورشی استفاده کنند. کارآمدترین سیستم پرورش اسپیرولینا در حال حاضر نیاز به فضای گلخانه ای حداقل ۲۰۰ متری داشته و هزینه راه اندازی آن به ازای هر متر مربع تقریبا یک میلیون تومان است.

 8. آیا اسپیرو در تأسیس طرح صنعتی پرورش اسپیرولینا مشارکت می کند؟

  بله. پس از عقد قرارداد همکاری در تأسیس اسپیرو (شرکت فرآورده های زیستی سلامت بخش نویان)، از آغاز تا پایان مراحل تأسیس پروژه از نظارت مستقیم، مشاوره حضوری و از راه دور، و تجربیات اسپیرو بهره مند میشوید. جهت اطلاع از شرایط و مواد قرارداد همکاری در تأسیس، تماس حاصل فرمایید.

 9. چگونه برای پرورش اسپیرولینا از اسپیرو مشورت بگیرم؟

  مشتریانی که راه اندازی پرورش اسپیرولینا را با اسپیرو آغاز نموده اند از پشتیبانی ۲۴ ساعته بهره مند هستند و پشتیبانی غیرحضوری از طریق نرم افزارهایی مثل واتساپ، آن طور که گویا متخصصین ما هم اکنون در کنار شما ایستاده اند انجام میشود. پرورش دهندگانی که از خدمات اسپیرو استفاده نکرده اند نیز میتوانند از بسته آموزشی پرورش اسپیرولینا استفاده نمایند.